Usługi

Barwienie

Niezwykle ciekawe jest, jak kolory wpływają na nasze życie, samopoczucie oraz to jak inni nas postrzegają. Ciepłe wyraziste barwy sprawią, że wydajemy się bardziej pewni siebie, subtelne pastele dodają nam delikatności i romantyzmu, natomiast ciemne i z pozoru ciężkie kolory powodują, że jesteśmy mroczni. Barwy odnalazły swoje miejsce nie tylko w sztuce, ale również w tekstyliach i włókiennictwie. Nie tylko projektanci mody dbają o każdy detal swoich stylizacji, ale również my dbamy o szczegóły kolorystyczne naszego ubioru, czy też wygląd tapicerki. Niezwykle istotne są też kolory nici.

 

Może zdarzyć się tak, że pomimo długich i żmudnych poszukiwań wśród gotowych nici, nie znajdziesz koloru takiego, który spełni twoje oczekiwanie. Dlatego przychodzimy ci z pomocą. W naszej ofercie znajdziesz usługę barwienia, która polega nadaniu wybranego koloru nici. Proces ten odbywa się zgodnie z procedurami naszej firmy, według której wykorzystywane są jedynie barwniki i środki chemiczne przyjazne środowisku oraz spełniające wymogi unijne. Ważne jest dla nas zadowolenie oraz zaufanie klienta, dlatego w efekcie końcowym nasze laboratorium przygotowuje “kolor pod próbkę”.

 

Jeżeli pragniesz, aby twoje nici miały wyrazistą i oryginalną barwę, skontaktuj się z nami. Nasi fachowcy w sposób kompletny i rzetelny odpowiedzą na nurtujące cię pytania, problemy i wątpliwości.

 

 

 Usługi barwienia

 

 

Nawijanie

 

W branży tekstylnej i włókienniczej przędza jest niezwykle ważnym elementem. Jest to wyrób włókienniczy o strukturze walcowatej, ciągłej, który powstaje poprzez skręcanie włókien w procesie przędzenia. W sklepach pasmanteryjnych lub bezpośrednio u producenta możesz spotkać z różnymi rodzajami przędzy. W zależności od oczekiwań lub przeznaczenia możesz znaleźć przędze naturalne (z bawełny, bambusa, modalu, wiskozy) oraz przędze sztuczne (z poliestru, polipropylenu, poliamidu, akrylu, oraz mieszane). My oferujemy produkt z poliestru, który jest bardzo trwały oraz doskonale sprawdza się przy barwieniu. Nawijanie przędzy może odbywać się ręcznie (najczęściej w domach) lub za pomocą odpowiednich urządzeń. W naszej firmie przędzenie odbywa się w sposób mechaniczny.

 

Niezwykle istotny dla naszych klientów jest nawój przędzy. Wynika to głównie z rodzaju maszyn i urządzeń jakie stosują w procesie produkcyjnym, z pewnością dla ciebie również jest to istotne. Dlatego wychodzimy ci naprzeciw i oprócz standardowych wielkości nawojów, oferujemy usługę nawijania. Dzięki niej będziesz mógł sam zdecydować, ile materiału na jednej szpuli potrzebujesz oraz jaki kształt ma mieć ta szpula.

 

Aby skorzystać z usługi, należy skontaktować się z naszymi pracownikami, którzy zajmą się całą procedurą zamówienia. Z chęcią odpowiedzą oni również na nurtujące cię pytania, problemy oraz wątpliwości.

 

 

Usługi nawijania 

 

Skręcanie

 

Skręcanie nitek ma istotny wpływ na nadanie odpowiedniej struktury produktu, jego wygładzenie oraz wytrzymałość na rozciągnięcia, przetarcia i zrywania. Proces ten polega na dociskaniu włókien do siebie oraz zwiększenie tarcia między nimi w takim stopniu, aby zachowana była odpowiednia wytrzymałość nici na rozciąganie. Jest to połączenie co najmniej dwóch nici, tak aby tworzyły całość. Skręty można wykonać w dwóch kierunkach. Pierwszy jest zgodny z kierunkiem środkowej części litery S i tą literą jest on również oznaczony (kierunek lewy). Natomiast drugi, to kierunek skrętu jest zgodny z kierunkiem środkowej litery Z (kierunek prawy).

 

Skręcanie nici ma na celu m.in. określenie grubości produktu, zwiększenie jego wytrzymałości, zwiększenie odporności na tarcie oraz finalny wygląd nici. Dlatego tak istotna we włókiennictwie i branży tekstylnej jest ta czynność.

 

Wychodząc wam naprzeciw, w naszej ofercie znajdziecie usługę skręcania. Z pomocą naszych maszyn skręcających otrzymacie interesującą was liczbę skrętów, które usprawnią waszą pracę. Zachęcamy do kontaktu z naszym pracownikiem oraz ustalenie warunków usługi, oraz ceny. Cena ustalana jest indywidualnie. Skontaktować się z nami możecie telefonicznie oraz za pomocą formularza udostępnionego na naszej stronie. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania, problemy oraz wątpliwości.

 

 

 Usługi skręcania

 

Stabilizacja

 

Przędza należy do podstawowych produktów włókienniczych, która powstała z włókien naturalnych (np. bawełna, bambus, modal) lub syntetycznych (np. poliester, akryl, poliamid). Jednakże, aby doskonale sprawdzała się przy szyciu obuwia, odzieży, tapicerki i innych produktów, to musi spełniać pewne warunki. Musi mieć przede wszystkim odpowiedni skręt, który sprawi, że nici będą zwarte oraz powinna być ustabilizowana, co sprawi, iż zdjęta z nawoju nie będzie się rozkręcać (nawet ta pojedyncza). Proces stabilizacyjny może odbywać się na dwa sposoby: parowy lub poprzez działanie powietrza o wysokiej temperaturze.

 

Jeżeli chcesz, aby zamówione nici techniczne nie zakłócały poprzez niekontrolowane rozwijanie się procesu produkcyjnego, skontaktuj się z nami. Posiadamy maszyny, które odpowiednio ustabilizują każdy rodzaj przędzy. Jeżeli masz pytania, wątpliwości oraz problemy dotyczące tej usługi, to zachęcamy do kontaktu z  nami. Nasi pracownicy rzeczowo i konkretnie wytłumaczą cały proces, ustalą warunki usługi oraz określą cenę. Cena wyznaczana jest indywidualnie, w zależności od oczekiwań. Zachęcamy do kontaktu.

 

 

Usługi stabilizacji

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl